top of page
mw-112.jpg

O mnie

Nazywam się Marta Górna-Wiszniewska, jestem praktyczką metody Feldenkraisa i  założycielką Neuropracowni . Pomagam odzyskiwać kontakt z własnym ciałem,  uwalniać napięcia, stres, zmniejszać ból, odkrywać potencjał, uczyć się jak opiekować się sobą poprzez ruch.

 

Wspieram osoby mierzące się z trudnościami emocjonalnymi, dolegliwościami psychosomatycznymi, stresem. Pracuję z artystami szukającymi sposobów na zwiększanie świadomości ciała, sposobów ożywiania kreatywności, bądź chcących pokonać impas. Organizuje warsztaty dla instytucji kultury, fundacji, stowarzyszeń i  firm, które dotykają tematu powiększania dobrostanu, regulacji układu nerwowego, dbania o siebie. Pomagam wszystkim, którzy chcą skorzystać z takiej formy pracy. To co robię jest moim powołaniem i życiową pasją.

Pracuje metodą Feldenkraisa®. Oferuje indywidualne sesje "Integracji Funkcjonalnej" (subtelny i inspirujący dotyk na specjalnym stole, praca w ubraniu). Na moją pracę wpływ ma metoda pracy z traumą Somatic Expieriencing. Prowadzę również zajęcia grupowe - "Świadomość poprzez ruch" (szukanie w sobie delikatnego i uważnego ruchu przy prowadzeniu głosem).

 

Wszystko to co oferuje jest efektem mojego głębokiego doświadczenia. Moja praca poddawana jest stałym sesjom mentoringowym u praktyków metody pracujących na co dzień w Austrii i Niemczech.

Jestem certyfikowaną praktyczką metody Feldenkraisa. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Instytucie Feldenkraisa w Wiedniu. Należę do Austriackiego Stowarzyszenia metody Feldenkraisa.  Stale podnoszę moje umiejętności uczestnicząc w sesjach mentoringowych i szkoleniach zaawansowanych. Ukończyłam również 3 segmenty szkolenia pracy z traumą Somatic Expieriencing wg. Petera Levine’a (akredytowanej przez European Association for Somatic Experiencing -(EASE). 

 

Mam za sobą wieloletnią eksplorację różnych form tańca, ruchu i metod świadomej pracy z ciałem. Z wykształcenia jestem również germanistką i teoretyczką tańca, Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Muzycznego. Byłam związana z promocją i organizacją sceny tańca współczesnego w Warszawie.  Jestem Członkinią Polskiego Forum Choreologicznego.

Nauczyciele metody Feldenkraisa, którzy zostawili i wciąż zostawiają największy ślad w moim rozwoju w Metodzie Feldenkraisa to: Jacek Paszkowski, Donna Ray, Mara Fusero, Christoph Habegger, Alan Questel, Thomas Farnbacher, Scott Clark, Sascha Krausneker, Joy Ackwonu, Kathryn Humme-Cook, Heide Jung.

 

Prywatnie jestem żoną i mamą . Mieszkam na warszawskiej Ochocie. Poza metodą Feldenkraisa moją wielką pasją pozostaje taniec. Jestem osobą wysoko wrażliwą.

bottom of page