top of page
mgw-282.jpg

O mnie

Nazywam się Marta Górna-Wiszniewska, jestem nauczycielką/praktyczką metody Feldenkraisa i  założycielką Neuropracowni . Pomagam odzyskiwać kontakt z własnym ciałem,  uwalniać napięcia, stres, zmniejszać ból, odkrywać potencjał, uczyć się jak rozwijać się i opiekować się sobą poprzez ruch. Zabieram w podróż poprzez ruch w głąb siebie i do siebie.

 

Wspieram osoby mierzące się z trudnościami emocjonalnymi, dolegliwościami psychosomatycznymi, stresem., bólem. Pracuję z artystami szukającymi sposobów na zwiększanie świadomości ciała, sposobów ożywiania kreatywności, bądź chcących pokonać impas. Organizuje warsztaty dla instytucji kultury, fundacji, stowarzyszeń i  firm, które dotykają tematu powiększania dobrostanu, regulacji układu nerwowego, dbania o siebie. Pomagam wszystkim, którzy chcą skorzystać z takiej formy pracy. To co robię jest moim powołaniem i życiową pasją.

Pracuje Metodą Feldenkraisa®. Oferuje indywidualne sesje "Integracji Funkcjonalnej" (subtelny i inspirujący dotyk na specjalnym stole, praca w ubraniu). Prowadzę również zajęcia grupowe - "Świadomość poprzez ruch" (szukanie w nowych i lekkich dróg poruszania poprzez prowadzenie głosem).

Pracując poprzez ciało i ruch dotykam człowieka wielopoziomowo. Dotykam kości, układu nerwowego ale i potencjału, historii - tego co w niej budujące i bolesne. Dotykam człowieka we wszystkich jego aspektach i przejawach prowadząc go w stronę integracji i uruchomienia potencjału. Wierzę w łagodność, moc układu nerwowego, Metodę Feldenkraisa i siłę, którą ma w sobie każdy, kto pragnie zmiany.

Wszystko to, co oferuje, jest efektem mojego głębokiego doświadczenia. Na moją pracę wpływa wiele osobistych doświadczeń ruchowych i terapeutycznych ( w tym metoda pracy z traumą Somatic Expieriencing), zainteresowanie psychologią, sztuką. 

 

 Moja praca poddawana jest stałym sesjom mentoringowym u praktyków metody pracujących na co dzień w Polsce, Austrii i Niemczech.

Jestem certyfikowaną Nauczycielką Metody Feldenkraisa. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Instytucie Feldenkraisa w Wiedniu. Należę do Polskiego oraz Austriackiego Stowarzyszenia metody Feldenkraisa.  Stale podnoszę moje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach zaawansowanych. Ukończyłam również 3 segmenty szkolenia pracy z traumą Somatic Expieriencing wg. Petera Levine’a (akredytowanej przez European Association for Somatic Experiencing -(EASE). Elementy SE włączam do mojej pracy. 

 

Mam za sobą wieloletnią eksplorację różnych form tańca, ruchu i metod świadomej pracy z ciałem. Z wykształcenia jestem również germanistką i teoretyczką tańca, Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Muzycznego. Byłam związana z promocją i organizacją sceny tańca współczesnego w Warszawie.  Pracowałam w korporacji, fundacjach, wydawnictwie. Jestem Członkinią Polskiego Forum Choreologicznego.

Nauczyciele Metody Feldenkraisa, którzy zostawili i wciąż zostawiają największy ślad w moim rozwoju w Metodzie Feldenkraisa to: Jacek Paszkowski, Donna Ray, Mara Fusero, Christoph Habegger, Alan Questel, Sascha Krausneker, Joy Ackwonu, Kathryn Humme-Cook, Thomas Farnbacher, Scott Clark, Heide Jung.

 

Prywatnie jestem żoną i mamą . Mam 41 lat.  Jestem Warszawianką, mieszkam na Ochocie. Poza metodą Feldenkraisa kocham rytm, muzykę, taniec, kino. Jestem osobą Wysoko Wrażliwą i już się tego nie wstydzę.

bottom of page