top of page

Żuchwa w ruchu
Feldenkrais® dla osób z dolegliwościami w obrębie żuchwy

mw-275.jpg

W każdą środę, o godzinie 18:00, zapraszam na zajęcia dedykowane osobom szukającym rozluźnienia i zmniejszenia napięcia w okolicach twarzy, włącznie z okolicą mięśni i więzadeł odpowiedzialnych za ruch żuchwy. Podczas intrygujących, ruchowych podróży będziemy wędrować również w okolice karku, pleców, miednicy. Zawsze dotykać będziemy nas jako całości.


Jeśli zgrzytasz zębami, odczuwasz dyskomfort w okolicy żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych, twarzy spróbuj łagodnego i zdrowego ruchu Metodą Feldenkraisa®. Te delikatne „ćwiczenia” mogą wesprzeć zarówno toczącą się rehabilitacje, powrót do zdrowia i wpłynąć na poprawę nastroju.

ŚRODY, 18:00, online – ZOOM

Czas trwania: 60 minut (40-50 ruch, 10 minut wprowadzenie i zakończenie)

JAK SKORZYSTASZ?

Dzięki Metodzie Feldenkraisa® możesz:

- uzupełniać działania medyczne i rehabilitacyjne o bardzo delikatną, bezpieczną i uważną pracę z samą/samym sobą,

- uwalniać napięcia w stawach skroniowo-żuchwowych ale również poznawać i uwalniać inne nagromadzone w ciele napięcia,

- poznawać siebie i uczyć się nowych sposobów poruszania przynoszących ulgę, zdrowie i harmonie - zmniejszyć ból, stres, dolegliwości psychosomatyczne,

- ożywiać swoją kreatywność, twórczość, spontaniczność,

- poczuć korzyści tak fizyczne jak i psychiczne, - spędzić czas z samym sobą, odpocząć, odetchnąć, - odzyskać równowagę.

WIĘCEJ O METODZIE

Metoda Feldenkraisa® jest metodą reedukacji ruchowej, która wykorzystuje potencjał centralnego układu nerwowego do nauki, rozwoju i szukania dróg do odzyskiwania zdrowia i harmonii. Jest to praca pełna delikatności, spokoju, głębi, która może m.in. wspierać osoby borykające się z zaburzeniami i dolegliwościami związanymi z czynnością żuchwy - przynosząc korzyści tak dla żuchwy jak i całego ciała. Wiek, kondycja fizyczna, profesje, poziom zaawansowania w metodzie nie grają roli. Lekcje są otwarte dla każdego kto ma potrzebę aby sięgnąć po delikatny i zdrowy ruch.

Metodę stworzył izraelski fizyk, naukowiec, mistrz świata w judo - Moshe Feldenkrais. Podczas lekcji „Świadomości poprzez Ruch” nauczyciel niczego nie pokazuje a jedynie prowadzi głosem. Każdy uczestnik, w skupieniu, szuka własnego rozumienia ruchu, poznaje swoje tendencje i wyrusza na poszukiwania nowych możliwości. Każda lekcja, których jest tysiące, zabiera uczestnika w niebanalne wycieczki ruchowe. Metoda jest szeroko wykorzystywana jako wsparcie dla sportowców, artystów ale również osób mających szereg ograniczeń ruchowych, np.: seniorów, osób z chorobą Parkinsona, po udarze.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Ubierz się ciepło, warstwowo, miękko i wygodnie, ubierz dodatkowe skarpetki. Praktykujemy na kocach. Ściągnij aplikację ZOOM na telefon lub komputer. Ustaw kamerę tak abym mogła Cię widzieć leżącą/leżącego bokiem do kamery.

ZAPISY, PŁATNOŚCI

Ubierz się ciepło, warstwowo, miękko i wygodnie, ubierz dodatkowe skarpetki. Praktykujemy na kocach. Ściągnij aplikację ZOOM na telefon lub komputer. Ustaw kamerę tak abym mogła Cię widzieć leżącą/leżącego bokiem do kamery.

masz możliwość skorzystania z pierwszej bezpłatnej lekcji próbnej

30zł – wejście w karnecie (kwota pomnożona przez liczbę spotkań w miesiącu)

40 zł – wejście jednorazowe

120 zł – indywidualna lekcja „Świadomości poprzez ruch” online w dogodnym czasie

 

kontakt@neuropracownia.pl, kom. 609 805 888

Numer konta do płatności: 75 1160 2202 0000 0005 0721 9050

Dane do logowania przesyłam po otrzymaniu przelewu.
Liczba miejsc jest ograniczona.

bottom of page